JENSEN ACKLES POLSKA / Polska strona o aktorze

Jensen Ackles

Urodził się 1 marca 1978 roku w Dallas w stanie Teksas, jako drugi syn Donny i Alana Ackles. Ma starszego o trzy lata brata, Josha i o siedem lat młodszą siostrę Mackenzie. Jego rodzina ma korzenie angielskie, irlandzkie i szkockie.

Kiedy miał 4 latka rozpoczął karierę modela, którą kontynuował do 10 roku życia. Powrócił do tego zajęcia będąc już w liceum. Ukończył Dartmouth Elementary School (1990), Apollo Junior High School (1993) i Lloyd V. Berkner High School w Richardson, w stanie Teksas (1996). Jego pasją stała się gra w baseball i lacrosse. Planował studiować rehabilitację i fizjoterapię na Texas Tech University, zanim przeprowadził się do Los Angeles i został aktorem.

Swoją karierę związaną z telewizją rozpoczął w 1996 roku od gościnnych występów w takich serialach jak Mr. RhodesSweet Valley High i Cybill. Przełomem okazało się zdobycie roli Erica Brady’ego w telenoweli Dni naszego życia (Days of Our Lives) w 1997 roku. W 1998 roku wygrał nagrodę Soap Opera Digest Award dla najlepszego początkującego aktora. Rola w Dniach naszego życia przyniosła mu również trzy nominacje do nagrody Daytime Emmy Award.

Kiedy w 2000 roku Jensen opuścił Dni naszego życia, wystąpił w mini serialu Blondynka opowiadającym o życiu Marilyn Monroe. Ubiegał się również o rolę Clarka Kenta w serialu Smallville i doszedł już do ostatniego etapu castingu, ale przegrał z Tomem Wellingiem, który ostatecznie otrzymał tę rolę.

W roku 2002 wystąpił gościnnie w serialu Dark Angel u boku Jessici Alby grając postać Bena/X5-493. Jego występ tak się spodobał, ze pomimo tego iż grana przez niego postać zginęła, producenci postanowili, aby został postacią regularną w 2 sezonie serialu. Tym razem wcielił się w zadziornego brata bliźniaka Bena, Aleca/X5-494. Rolą tą zyskał sympatie widzów.
W 2003 roku Ackles dołączył w ostatnim sezonie do serialu Dawson Creek wcielając się w role kochanka Jen, CJ’a. Jensen miał wystąpić w filmie Tru Calling, ale zrezygnował z roli, która została przekazana innemu aktorowi. Jednak Jensen nadal był obecny w filmie, gdyż na jego cześć nazwano postać, w którą miał się wcielić, gdyż producentom podobało się jego imię.
W 2004 roku powrócił do Vancouver, gdzie został stałą postacią w 4 sezonie Smallville wcielając się w postać Jasona Teague, nowego chłopaka Lany i asystenta trenera w Smllville High School.
W 2005 roku wystąpił u boku swojego ojca w horrorze Devour.

Przełomem w jego karierze było dostanie roli jednego z braci Wnchester, Deana, w serialu Supernatural, w którym gra do dziś. To właśnie na planie serialu, Jensen poznał Jareda Padaleckiego (Sam Winchester), z którym bardzo się zaprzyjaźnił.
W lecie 2006 przyjął rolę kontrowersyjnego Pristley’a w filmie Ten Inch Hero, na planie którego rozpoczął się jego związek z Danneel Harris. Wystąpił również w sztuce teatralnej pt. A Few Good Man u boku Lou Diamond Phillips’a, która wystawiana była w Teatrze Casa Mañana w Fort Worth w Teksasie. Rola ta była jego teatralnym debiutem.

W 2008 dostał główną rolę w horrorze My Bloody Valentine 3D, który wszedł na ekrany kin 16 styczna 2009.
W listopadzie 2009 zaręczył się ze swoją długoletnią dziewczyną, Danneel. Ślub odbył się w maju następnego roku.

W 2010 roku Jensen rozpoczął przygodę z voiceoverami. Jego debiutem w tej dziedzinie stało się podłożenie głosu Red Hood’owi w animowanym filmie Butman: Under the Red Hood. Kolejnymi pozycjami były gra wideo: Tron: Evolution, w której udzielił głosu Gibsonowi, oraz The Third Birthday (Kyle Madigan).

W styczniu 2013 roku zostało ogłoszone, że Jensen i Danneel oczekują pierwszego dziecka. Córka Justice Jay Ackles przyszła na świat 30 maja 2013.

Rok 2014 można uznać za przełom w przygodzie muzycznej Jensena. Coraz częściej śpiewa dla fanów na konwentach, chętnie uczestniczy w koncertach i wspiera swoich muzycznych przyjaciół, nagrywając z nimi piosenki do różnych albumów muzycznych.

Na początku 2015, Jensen i Danneel sprzedai ich dom w Malibu i przeprowadzili się Austin, w stanie Teksas, gdzie mieszkają do dziś, kiedy Jensen nie kręci Supernatural w Vancouver w Kanadzie.

10 sierpnia 2016 roku zostało ogłoszone, że Danneel jest znowu w ciąży. Bliźnięta Arrow Rhodes (dziewczynka) i Zeppelin Bram (chłopiec) przyszły na świat 2 grudnia 2016 roku.

Share This: